O nas

Mój Salon fryzjerski „Aga” jest rodzinną firmą przekazywaną z pokolenia na pokolenie, istniejącą na leskim rynku od ponad 90 lat.

Założycielem był mój Dziadek – Piotr Bartosiewicz, który otworzył zakład fryzjerski w 1924 r. Był bardzo cenionym fryzjerem, który nauczył zawodu i przekazał swoje doświadczenie wielu uczniom. Zadbał, aby zakład przetrwał zawieruchę wojenną i rozwijał się przez kolejne lata. W 1960 r. chcąc poszerzyć ofertę usług dla Pań, Dziadek zatrudnił młodą fryzjerkę – Helenę, która później została jego synową.

Po siedmiu latach wspólnej pracy, Helena – moja mama przejęła zakład. Wprowadziła najnowsze techniki strzyżeń, uczesań, koloryzacji i trwałej ondulacji. Brała udział w konkursach fryzjerskich, między innymi zdobywając tytuł II wice-mistrza Polski, na Ogólnopolskim Konkursie Fryzjerskim we Wrocławiu w 1985 r.

Była instruktorem zawodu, rozwijała swoja pasję i tą pasją do fryzjerstwa zaraziła również mnie – Agatę.

Jako corka i wnuczka fryzjerów najpierw rozwijałam się pod okiem Mamy, szlifowałam swój warsztat uczestnicząc w kursach, szkoleniach i konkursach. Mając duże doświadczenie w zawodzie przejęłam prowadzenie Salonu w 1997 r.. Kontynuując rozwój firmy i kształcenie młodych pasjonatów sztuki fryzjerskiej.

Agata Leśniak